SORULAR

Psikoteknik raporunu kimler almak zorunda ?

Cevap : Psikoteknik raporunu, ticari amaçlı insan ve emtia taşıması yapan tüm sürücüler, 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamında her 5 yılda bir almak zorundadır.

2918 sayılı Karayolu Trafik Kanunu kapsamında belirlenmiş kural ihlalleri sonucu sürücünün ehliyeti alı konulmuş ise, Ehliyetini Emniyet teşkilatından geri alabilmesi için psikoteknik almak zorundadırlar.

Psikoteknik raporu için merkeze gitmek zorundamıyım? Gitmeden de alınabilirmi ?

Cevap : Teste girmek için merkeze gitmek zorundasınız, Gitmeden alınamaz, muhakkak testten geçmek gerekir, teste girmeden verilen raporlar sahte rapordur, bu raporu düzenleyen kişi de alan kişide TCK ya göre suçlu sayılmaktadır.

Soru : Psikoteknik test ve raporu niye almalıyız ?

Cevap : Psdikoteknik test ve raporu 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamında Karayolu Taşıma Yönetmeliği 60/e bendi gereğince almak zorundasınız. www.algpsikoteknik.com/yasal tıklayınız

Soru : Psikoteknik test ve raporu ne kadar zaman sürüyor ?

Cevap : Psikoteknik test en az 1 saat sürmektedir ve mevzuatlara görede en az 1 saat sürmek zorundadır.

Soru : Psikoteknik test ve raporu sürücülerimize şirketimizde , durağımızda teste girmeden uygulayabilirmisiniz?

Cevap : Psikoteknik test ve raporu sadece valilik ve ilsağlık müdürlüklerinin ruhsat verdiği merkezlerde yapılabilir, şirket merkezinde - şirket depolarında - taksi duraklarında - ehliyet ve kimlik fotokopisiyle 3 resim verince size gönderilmez, bu şekilde verilen raporlar sahtedir ve sahtekarlar tarafından bu şekilde verilmektedir, testte girmeden uygulama yapılarak verilen raporlar sahtedir. Bu şekilde sadece paralarınız çalınmış ve kandırılmış olursunuz.

Soru : Psikoteknik test ve raporu kimler tarafından nasıl yapılıyor ?

Cevap : Sürücülere Psikoteknik test ve raporu, gerekli eğitim sertifikasına sahip psikologlar tarafından uygulanmak zorundadır, psikolog olmayan kişi sürücüyü teste tabi tutamaz, psikolog olmayan bir kişi tarafından teste tabi tutulan kişinin testi sahte ve mevzuatlara aykırı düzenlenmiş geçersiz test raporu olur. Testten geçen sürücü ve raporu psikiyatrist tarafındanda değerlendirilerek nihai test raporu düzenlenir ve psikiyatrist tarafından onaylanır, ilsağlık müdürlüğüde onay ve kayıt altına alındıktan sonra geçerlilik kazanır.

Soru : Psikoteknik test ve raporunu kimler almak zorundadır ?

Cevap : Psikoteknik test ve raporunu ticari amaçlı insan ve eşya taşıyarak hayatını kazanan tüm sürücüler almak zorundalar ve Ehliyetine alkol-hız-100ceza puanından dolayı el konulan sürücüler psikoteknik test raporu almak zorundalar.

Soru : Psikoteknik test ve raporu kaç yıda bir yenilenmesi gerekmektedir ?

Cevap : Psikoteknik test ve raporu her 5 yılda bir yenilemek zorundasınız.

Soru : ALG Psikoteknik merkezleri nerelerde ve nasıl ulaşabiliriz?

Cevap : ALG Psikoteknik merkezleri tüm Türkiye'ye yayılarak sizlere kurumsal hizmet veren tek kuruluştur ve merkezlerimize www.algpsikoteknik.com/merkezler tıklayın ulaşabilirsiniz.

Sorular ve Ayrıntılar

Bu web sayfasının bütün hakları saklıdır.
İzinsiz kopyalanamaz. 2007 ©