Sahte Psikoteknik yakalandı

Şöförler Odası Başkanı'nında Aralarında Bulunduğu 3 Bin Şöför Sahte Psikoteknik Belgesi Almış / Haberler.com

İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekiplerinin düzenlediği operasyonda, sahte psikoteknik belgesi düzenleyen bir şebeke çökertildi. "Rüzgar-1" isimli operasyonda gözaltına alınan zanlıların, şimdiye kadar yaklaşık 3 bin şoföre sahte psikoteknik belgesi düzenlediği, bu kişiler arasında Torbalı Şoförler Odası Başkanı C.İ.A.'nın da bulunduğu i...

İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekiplerinin düzenlediği operasyonda, sahte psikoteknik belgesi düzenleyen bir şebeke çökertildi. "Rüzgar-1" isimli operasyonda gözaltına alınan zanlıların, şimdiye kadar yaklaşık 3 bin şoföre sahte psikoteknik belgesi düzenlediği, bu kişiler arasında Torbalı Şoförler Odası Başkanı C.İ.A.'nın da bulunduğu iddia edildi.

Mali Büro Amirliği ekipleri, istihbarat çalışmaları sonucunda sahte kimlik kullanan A.K.'nın eşi F.A., adına İzmir'in Konak ilçesi Çankaya semtinde açtığı işyerinde, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na göre ticari taşıt kullanma belgesi alacak olan ve trafikte çeşitli suçlardan ceza alarak ehliyetine el konulan kişilerin ehliyetlerini geri alabilmesi için zorunlu olan sahte psikoteknik değerlendirme sertifikası düzenlediği bilgisine ulaştı. Ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucunda zanlıların, hazırladıkları sahte belgeleri Konak'ta bulunan bir matbaada hazırladıkları ve bu belgeleri İstanbul'da bulunan bir şirketin mührüyle onayladıkları belirlendi. (Cihan Haber Ajansı) 03.08.2007 17:01

Bu haberi kaynağından okumak için tıklayınız

Şöförler Odasından Sürücülere Psiko-Teknik Rapor Uyarısı / Haberler.com

Düzce Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, Yolcu ve Yük Taşıyan Sürücülerin Her 5 Yılda Bir Psiko-teknik Değerlendirme Testinden Geçmelerinin Zorunlu Hale Geldiğini Bildirdi.

Düzce Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, 2009 yılı başından itibaren uygulanacak yönetmelik gereği sürücülerin para cezasına maruz kalmamaları için 2008 yılı sonuna kadar psiko-teknik raporlarını almaları gerektiği uyarısında bulundu.

Yılmaz, "Ulaştırma Bakanlığı'nca hazırlanan ve 25 Şubat 2004 tarih ve 28384 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nin 60. maddesinin (e) bendi hükümleri gereği, yolcu ve eşya taşımacılığı işini yürüten kişilerin her 5 yılda bir psiko-teknik değerlendirme testinden geçmeleri zorunlu hale gelmiştir. Sürücülerin, almakla zorunlu oldukları bedeni ve psiko-teknik açıdan sağlıklı olduklarını gösteren sağlık raporu ile ilgili uygulamaya 01 Ocak 2009 tarihinden itibaren başlanacak. Raporu olmayan sürücülere para cezası uygulanacak. Bu sebeple yolcu ve eşya taşımacılığı yapan sürücülerin psiko-teknik raporlarını 2008 yılı sonuna kadar almaları gerekmektedir" dedi.

AY-AK) 29.04.2008 15:52 TSİ (İhlas Haber Ajansı) 29.04.2008 16:21

Bu haberi kaynağından okumak için tıklayınız.

ALG Psikoteknik

ALG Psikoteknik Cihazı
Türkiye'de en yaygın
kullanılan test cihazıdır.
Özel merkezlerde 94 adet
Bayilerimizde 46 adet
TSK da 68 adet
A.B.B. EGO 4 adet
tir.

%100 MİLLİ üretim,
%100 Türk sürücü
norm'u ile geliştirilmiş
tek cihazdır ve
Yeni yönetmeliğe
%100 uygun
Test cihazı dır.

facebook resim

Dikkat!!

Psikoteknik degerlendirme
test süresi kanunen en az
1 saattir. 1 saatin altında
yapılan testler dogruyu
yansıtmamakta olup
geçersiz testlerdir.

sagmune_dikktresm

Bu web sayfasının bütün hakları saklıdır.
İzinsiz kopyalanamaz. 2007 ©